Хроніка
31.12.2019

Кремль після обміну висунув Україні умову щодо статусу Донбасу…

30 ГРУДНЯ 2019

Кремль після обміну висунув Україні умову щодо статусу Донбасу;

Крім обміну, “ДНР” вимагає від Києва документів про повну амністію звільнених осіб;

“Пішли ви”: терорист, котрого обміняла Україна на своїх Героїв показав шокуючий жест (фото);

КАПІТУЛЯЦІЯ УКРАЇНИ…

 • "Росія забрала "своїх": Бутусов опублікував детальний перелік злочинців, яких передала Україна,і що вони вчинили;
 • Політолог: “Зеленський не мав права ні за яких обставин відпускати «беркутівців» і харківських підривників. Бо…”;
 • Політолог: “Не кидайтесь у мене шапками. Це не брєд! Вчора ми для всього світу визнали, що у нас громадянський конфлікт”;
 • "Правосуддя в заручниках бажань Росії": низка ГО засудили обмін ексберкутівців;
 • Україна видала бойовикам обвинуваченого в замаху на Окуєву і Осмаєва чеченця;
 • Тарас Чорновіл: “Коли Зеленський з Коломойським будуть тікати з України, не знаю, чи встигнемо догнати, але…”;

ВЛАДА уЗЕЛЕНСЬКОГО…

 • Шуфрич з рушницею в руках похизувався вбитими дикими тваринами;
 • “Бідний, в полоні п’ять років сидів.” У Мережі розкритикували фото Сергія Сивохи під час великого обміну полоненими на КПВВ “Майорськ”;

ГРОШІ…

 • Україна скоротила видобуток власного газу: підсумки 2019-го;
 • Війна чи бізнес? В Україні почали збирати російські автомобілі;

ВІЙНА…

 • Звільнений з полону «ексмер» Макіївки розповів про «найбільш страшний концтабір «ДНР»;
 • Вони описували, як помре моя донька. Історії жінок, які пережили насильство і полон бойовиків «Л/ДНР»;
 • Доба на Донбасі: сім ворожих обстрілів, без втрат для Об’єднаних сил…

Кремль після обміну висунув Україні умову щодо статусу Донбасу

«У рамках цієї угоди сторони зобов’язалися завершити процедури помилування і не відновлювати переслідування осіб, що будуть звільнені. Київ гарантував «процесуальну очистку» для тих із них, кому ще не винесено вирок суду» — заявив Гризлов.

Джерело: Главком

Крім обміну, “ДНР” вимагає від Києва документів про повну амністію звільнених осіб

Сепаратисти ОРДЛО вважатимуть обмін полоненими з Україною завершеним тільки після того, як київська влада надасть документи про звільнення від кримінального переслідування всіх переданих Донецьку й Луганську осіб. Про це після обміну 29 грудня заявила так званий “міністр закордонних справ ДНР” Наталія Никонорова, яка представляє сепаратистів Донецька на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Джерело: Новинарня

“Пішли ви”: терорист, котрого обміняла Україна на своїх Героїв показав шокуючий жест (фото)

Один із терористів, котрих обміняла Україна на своїх громадян, котрих незаконно утримували та катували у “Л/ДНР” , на “прощання” показав українцям обурливий жест.

Про це написав блогер Анатолій Штефан.

Так, Штефан опублікував світлину терориста, котрий показує українцям “середній палець”.

Джерело: Вголос

КАПІТУЛЯЦІЯ УКРАЇНИ…

"Росія забрала "своїх": Бутусов опублікував детальний перелік злочинців, яких передала Україна,і що вони вчинили

Український журналіст, редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов опублікував список злочинців, які попрямували на непідконтрольну українському урядові територію в рамках обміну утримуваними. Перелік Бутусов оприлюднив у своєму Facebook.

"Росія забрала "своїх": кого видала на обмін Україна? Список злочинців. За списком викликаних РФ, стає абсолютно ясно, хто стоїть за всіма цими страшними терактами і злочинами. Ось за що взяла на себе відповідальність Росія",- пише Бірюков.

Джерело: 5 канал

Політолог: “Зеленський не мав права ні за яких обставин відпускати «беркутівців» і харківських підривників. Бо…”

Зa його cловaми, пpи цьому можуть бути вapіaнти, відcтупу від цього пpaвилa, aлe вони повинні бути cпeціaльно обумовлeні нa політичному pівні, вepифіковaні нa Мінcькій тpиcтоpонній гpупі. А щe ці відcтупи від фоpмaту обміну повинні бути дзepкaльними для обох cтоpін і нe pуйнувaти оcнов пpaвоcуддя нaшої кpaїни.

Джерело: Марік

Політолог: “Не кидайтесь у мене шапками. Це не брєд! Вчора ми для всього світу визнали, що у нас громадянський конфлікт”

За словами Тарана, за офіційною інформацією ми обмінювали полонених в рамках Мінських домовленостей. Обмінявши «беркутівців» в рамках Мінського формату ми для всього світу визнали, що у нас громадянський конфлікт, який почався в лютому 2014 року. «Не кидайтеся в мене шапками. Це не брєд. Це інформаційний наратив, який запустить Росія найближчим часом », – написав політолог.

Джерело: Марік

"Правосуддя в заручниках бажань Росії": низка ГО засудили обмін ексберкутівців

"Ми стали свідками того, як різко та очевидно система правосуддя підміняє закон політичним рішенням. Без вироку у справі тa всупереч законним підставам вчиняються дії, спрямовані на зміну запобіжних заходів обвинуваченим з метою звільнення беркутівців з-під варти", – наголошують правозахисники.

Організації впевнені, що ці дії чинної влади руйнують залишки довіри до органів правосуддя та насамперед до останніх спроб реформувати прокуратуру і судову систему. Підписанти вимагають від влади знайти правовий спосіб урегулювання ситуації та забезпечити незалежність прокуратури та судів.

До заяви приєдналися: Адвокатська дорадча група, Центр протидії корупції, Transparency International Ukraine, Автомайдан, Центр політико-правових реформ, Центр громадського моніторингу та досліджень, Центр економічної стратегії, StateWatch, Фундація DEJURE, Рух ЧЕСНО, Лабораторія законодавчих ініціатив, Інститут законодавчих ідей, БФ "Восток-SOS", ACREC, ГО "Правозахисна ініціатива", ОПІРОРГ, ГО "Школа Медіапатріотів", Львівський регуляторний хаб, Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО)/

Джерело: 5 канал

Україна видала бойовикам обвинуваченого в замаху на Окуєву і Осмаєва чеченця

«Артур Денісултанов, він же Крінарі, він же Дінго і володар ще безлічі імен, - чеченець, якого звинуватили в замаху на Аміну Окуеву і Адама Осмаєва влітку 2017 го, - сьогодні в числі інших відправився з обміну в «ДНР», а звідти поїде на батьківщину в Росію. Він провів в українському СІЗО два з половиною роки в очікуванні вердикту суду, і за три дні до обміну з нього зняли звинувачення», - написала вона.

Джерело: Главком

Тарас Чорновіл: “Коли Зеленський з Коломойським будуть тікати з України, не знаю, чи встигнемо догнати, але…”

З 2014 poку булo пpoвeдeнo дeсятки й нaвіть сoтні oбмінів тa інших видів пoвepнeння нaших гpoмaдян з пoлoну. З pук мoскoвських тepopистів виpвaнo пoнaд 3500 нaших пoлoнeних. Сaмe пoлoнeних у свoїй aбсoлютній більшoсті. Нe звaжaючи нa всі зaбaгaнки Путінa, які peтpaнслювaли йoгo тepopистичні нaймaнці, ми віддaвaли нa тoй бік сaмe тих oсіб, які визнaчeні Мінськими дoмoвлeнoстями, тoбтo учaсників бoйoвих і інших дій у хoді війни нa Дoнбaсі. Сepeд них були poсійські військoві, poзвідники, члeни дивepсійних гpуп, пpeдстaвники місцeвих oкупaційних aдміністpaцій. Інoді дужe нe хoтілoся вepтaти пepсoнaжів, які мaли б oтpимaти зaслужeнe в нaших судaх. Алe тaкa лoгікa війни: військoвих і кoлaбopaнтів oбмінюють, щoб пoвepнути свoїх бійців.

Джерело: Марік

ВЛАДА уЗЕЛЕНСЬКОГО…

Шуфрич з рушницею в руках похизувався вбитими дикими тваринами

«Кнопкодав. Прогульник засідань комітету у Верховній Раді 8 скликання. Фігурант антикорупційних розслідувань. Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року», — пишуть про Шуфрича у русі Чесно.

Джерело: НВ

“Бідний, в полоні п’ять років сидів.” У Мережі розкритикували фото Сергія Сивохи під час великого обміну полоненими на КПВВ “Майорськ”

Під час великого обміну полоненими між Україною та самопроголошеними “Л/ДНР” на КПВВ “Майорськ” під Горлівкою звільнених українців годували польовою кухнею.

У наметі також могли поїсти організатори процесу і журналісти. Фото першого обіду на свободі опублікували в Telegram-каналі PavlovskyNews

Як видно на знімках, серед присутніх був радник секретаря РНБО Сергій Сивохо.

Джерело: Марік

ГРОШІ…

Україна скоротила видобуток власного газу: підсумки 2019-го

Підприємства НАК "Нафтогаз" за 11 місяців зменшили видобуток газу на 2,2%, або на 329,8 млн куб. - до 14,722 млрд "кубів", передає "Інтерфакс-України".

Джерело: Gazeta.ua

Війна чи бізнес? В Україні почали збирати російські автомобілі

Схоже, для російського автомобільного бізнесу в Україні війна скінчилася. Найбільший виробник автомобілів країни-агресора – «АвтоВАЗ» – почав повномасштабний наступ на український ринок: росіяни привезли останні новинки та запустили абсолютно новий сайт. Але найголовніше: як стало відомо «Главкому» з кількох власних джерел, у Запоріжжі розпочато виробництво автівок під брендом Lada.

Джерело: Главком

ВІЙНА…

Звільнений з полону «ексмер» Макіївки розповів про «найбільш страшний концтабір «ДНР»

Колишній полонений бойовиків Василь Савін розповів про таємні в'язниці Донбасу і жорстокі методи добування свідчень на окупованій території. За його інформацією в одній з тюрьм Сходу на даний момент перебувають 87 українців.

Про це Савін повідомив у коментарі ЗМІ після прильоту в аеропорт «Бориспіль» ввечері 29 грудня.

«У «ДНР» існує величезна кількість таємних тюрем, де катують, де середньовічні тортури, де страшним чином вириваються свідчення», - заявив він.

Савін стверджує, що він був у шести подібних в'язницях і навіть може назвати їх адреси. Василь зазначає, що «найбільш страшний концтабір «ДНР» знаходиться на території колишнього заводу.

«Там зроблений справжній концтабір. Там тортурні підвали. Там камери. Там зараз є 87 осіб, які ніде не проходять, які ніде не зареєстровані», - розповів Савін.

Джерело: Главком

Вони описували, як помре моя донька. Історії жінок, які пережили насильство і полон бойовиків «Л/ДНР»

— Насильство сексуального характеру я бачити не могла, могла це тільки знати, — що повели жінку, там, на другий поверх. Могли камеру відчинити о другій-третій годині ночі. Коли камеру відчиняють, ти повинен стояти задницею і спиною до того, хто відчинив двері. Були жінки, яких забирали. Наприклад, відчиняються двері о другій годині ночі (ми ж годинників не мали, ми за відчуттями могли судити, котра година), камера відчинялася і починалося: «Таню, Галю, вперед!». Куди їх водили, я не знаю. Була там ще одна, з Луганська, вже потім її привели. Так, я знала, що її схиляють до того, щоб вона вступала у статевий зв’язок з бандюками, які жили на другому поверсі.

Джерело: НВ

Доба на Донбасі: сім ворожих обстрілів, без втрат для Об’єднаних сил

У неділю, 29 грудня, бойовики на Донбасі сім разів порушили режим припинення вогню.

Противник обстріляв позиції наших підрозділів із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Про це йдеться у ранковому зведенні пресцентру операції Об’єднаних сил.

Джерело: Главком

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram