Хроніка
17.02.2022

За Порошенка таке було неможливо уявити: що означає визнання так званих “Л/ДНР” для України...

16 ЛЮТОГО 2022

- За Порошенка таке було неможливо уявити: що означає визнання так званих “Л/ДНР” для України;

КАПІТУЛЯЦІЯ УКРАЇНИ…

 • Депутат від ОПЗЖ назвав тероборону бандформуванням;
 • Скандал на Нацвідборі. Аліну Паш мали б дискваліфікувати за підробку документів — голова наглядової ради НСТУ;

КОЛОМОЙСЬКИЙ…

 • "Укрнафта" планує погодити мирову угоду між державою та Коломойським;

ВЛАДА уЗЕЛЕНСЬКОГО…

 • Поки сконцетровані на російських військах, корупціонерів Зеленського рятують - Шабунін;
 • Укази Зеленського про свята – не те, чого потребує Україна для захисту – Геращенко;
 • Втеча депутатів ОПЗЖ: вони бояться Росії більше нас;
 • Російське громадянство: СБУ перевірить інформацію про заступника голови Харківської обласної ради;
 • Підозрюваний у хабарництві «слуга» Трубіцин вийшов під заставу;
 • Україна впала в рейтингу економічних свобод: причини;
 • Теща нового глави ДСНС купила нерухомості на мільйони – ЗМІ;
 • Йде до ₴40 за літр. За два тижні вартість бензину та дизпалива на АЗС Львівської області зросла на майже 5%;
 • Понад 30 тис. випадків за добу: в Україні досі високий рівень захворюваності на COVID-19;

ВІЙНА…

 • "Поки що ми не бачили жодних свідчень деескалації" – Столтенберг про заяву РФ щодо відведення військ;
 • «Путін поставить знак оклику». Заклик Держдуми визнати «Л/ДНР» — це вже крапка і вихід РФ з Мінських домовленостей — Рахманін;
 • «Схоже, нарощування продовжується». НАТО поки не бачить відведення Росією військ від кордонів з Україною — Столтенберг;
 • Окупанти скинули з безпілотника ВОГ біля Лобачевого та вдарили мінометом по Станиці;
 • СБУ затримала розвідника терористів, який тікав від своїх ватажків

За Порошенка таке було неможливо уявити: що означає визнання так званих “Л/ДНР” для України

За п’ятого президента Петра Порошенка було б неможливо уявити того, що тепер відбувається навколо України і її тимчасово окупованих територій. Одним з таких маркерів є останнє рішення Держдуми РФ щодо “Л/ДНР”.

1. Я переконаний, що це один з наперед підготованих Байденом “шляхів відступу зі збереженням лиця”. Колосальний пресинг, безперервні переговори та десантування світових лідерів зробили свою справу. Коли Байден лише явно переклав паку “Україна” з другого десятка в першу трійку пріоритетів, я почав визначати загрозу війни у співвідношенні 10 до 90. Але вторгнення справді готувалося. У найстрашніших формах аж до реміксів із Другої світової: “Можєм павтаріть…”. Путіну дуже чітко пояснили, що його чекає. І він зрозумів. Ні, ще може рвонути через імперський шал, але все ж, уже пішов відкат. І для саме такого варіанту й треба було “нагнітати”. Мені сумно, що ворог Пуйло виявився мудрішим за доморощене Зейло. До того дійшло. До нашого небувалий десант так і не достукався. Його лише поставили перед фактом. Він прямо перешкоджати не посмів, але шкодив і шкодить далі, як би його всім світом не вмовляли.

2. Байден мудрий політик. Він знає, що навіть миршавий карлик, загнаний в кут, зможе накоїти страшної біди. Він виставив ще в Женеві червоні прапорці, а поза ними розпливався в доволі компліментарних фразах та обіцянках. NS-2 із цієї опери. Ще кілька обіцяних угод про контроль за озброєннями тощо, які Москві не аж так припікали, мали більше іміджевий характер. Ти підняв пропагандистську планку в себе вдома, отже, маєш вернутися з чимось, що б міг продати своїм локшиноносцям. І коли пішла реальна загроза, Байден погрожуючи смертельними санкціями у випадку, якщо “хоч один солдат, снаряд, літак, ракета перетнуть кордони України”, додав фразу, яку не всі почули в нас, а хто почув, стали обурюватися, що це замороження конфлікту на Донбасі. А це був клапан переливу, щоб не рвонуло. Санкційні погрози стосувалися нападу на нині неокуповані території. Тобто, відкрите введення рашен-вермахту в ОРДЛО, інші варіанти анексії чи отакого визнання квазі-“незалежності” входили в програму випуску пари. Без такого варіанту не спрацювало б. Мабуть, буде й на це негативна публічна реакція, але не дуже гостра. Може для США й був би сенс заманити РФ в Україну й організувати їм тут Афганістан. Але це був би найперше Афганістан для нас. І добре, що американська політика не така цинічна, як багато хто припускав. Байден поставив завдання — не допустити вторгнення й зашугати Пуйла. І для цього використав ті поступки, які фактично нічого не міняють, а лице паршивцю збережуть, хоча для нас і принизливі.

3. Цей план точно сподобався не всім. Найперше, Німеччині й Франції. Для них, як для учасників “нормандської четвірки”, це безумовний програш. Їх не аж так сильно турбувало, чи нападе Раша на Україну — це явно показали діями (особливо німці). А результати чи якісь перспективи у виконанні Мінських домовленостей та запердолювання нам ОРДЛО хоч на кремлівських умовах для них було потрібно навіть для власних політичних кар’єр. Маємо оцінити, чия допомога нам важливіша й доречніша. Навіть, якщо щось буде образливим. А нема на що нарікати. Це ми при Порошенкові були суб’єктами світової політики й могли забракувати той чи той план. Тепер тільки ставлять до відома та нагадують, щоб воно не заважало.

4. Тема ОРДЛО — не єдиний пункт “збереження лиця”. Он, була заготовка від Лаврова до Путіна, що “намітився прогрес у питаннях безпеки для Раші”. І вже в цьому контексті не згадують так прямо Україну – “это про другое, вообще”. І США спокійно проковтнули пропагандистські покусування з Москви, як уже відомі п’яні верески Машки Захарової. Але в усьому теж є межа. Байден погодився на збереження лиця Путіна. А не Зеленського. Та ще й не лиця, а якоїсь тупої “козьєй морди”, яка в неприродний спосіб починає критикувати тих, хто надав нам підтримку. І при цьому повністю повторювати всі московські заяви. Та одного лише Арахамії з його провокаціями з головою вистачить. А ще ж Данілов, Кулеба. І вершина брудно-зеленого айсберга — Зеленський з постійною критикою Америки та загляданням в рота Путіну.

5. І в підсумку. Що це для нас. Пуйло може ще потягнути час, а може й дуже швидко оголосити признання цих незаконних квазіутворень. Заглянути в його черепну коробку не зможемо. Хоча я як людина, яка колись попрацювала в морзі, дуже хотів би отримати таку нагоду в буквальному сенсі й хоч завтра. Але:

– Це додаткове потоптання міжнародного права та принципу непорушності нашої територіальної цілісності. І це безумовно, дуже погано. Тим більше, що це вирішується без нашої волі.

– Так само дуже надовго відкладається та ускладнюється повернення цих територій. Майже так, як і з Кримом. При Порошенкові я б це розцінив як жахливу катастрофу. Бо тоді ми потрохи підтискали Москву питанням миротворців ООН, Путін поступово відступав. А в мить, коли б це було реалізовано, повернення ОРДЛО стало б невідворотним. І на не таких уже й критичних умовах — адаптаційний період пройшов би під Голубими касками. Але тепер у нас Зеленський, який у переговорах з Пуйлом готовий іти “на будь-які поступки, окрім територіальних” (згадайте інавгураційну промову). І пішов, але потім злякався, відступив, дістав наганяй від Путіна, знову попхався. Тепер ризик від можливості повернення цих територій на умовах Пуйла і за потурання Зейла становить більшу загрозу, ніж тривала їхня окупація. Тепер ця лавочка закриється.

– Мінські домовленості. До 2019-го ними, як обухом, били Путіна по голові й на їхній основі добивалися санкцій. Тепер, при Зеленському все навпаки. Після підписання ним згоди на “Формулу Штайнмаєра” вже Україну весь час б’ють по руках. І не лише Москва, а й Берлін і Париж. Якщо в Москві визнають ці утворення незалежними, Мінські домовленості припиняють існування. І за нинішніх обставин це більше благо, ніж загроза. Головне, щоб першим цей крок зробив Кремль, а не Банкова із непродуманою заявою, доки Путін зможе потягнути час. Бо тоді їхнє свавілля отримало б політичне (не правове!) виправдання для світу.

– На своїх умовах ми ОРДЛО повернемо десь тоді ж, як і Грузія та Молдова заберуть окуповані в них території. Це може бути не скоро. Але на умовах Пуйла — краще не треба.

– Негатив точно в тому, що ці утворення відразу “запросять” до себе рашен-вермахт. І тепер при кожній перестрілці чи і їхній провокації це буде бойове зіткнення з армією ядерної держави. Наслідки можуть ще не раз призводити до такого напруження, як ми маємо тепер.

– Але водночас тепер уже не спишеш безчинства на бойовиків. Там буде російська армія і відповідальність за ними повна. Хоча прикриватися цими фейковими утвореннями Кремль усе ж буде й далі.

Отакі десь загальні тези з цього приводу. Підсумок один: за Порошенка таке було неможливо уявити. Та й за нас без нас на подібні домовленості ніхто б не пішов. Бо тоді це була б дуже погана історія. Але при Зеленському наша ситуація настільки погіршилася, а влада демонструє такі замахи на зраду (й з кожним роком усе нагліше себе поводить супроти громадської думки), що навіть такий страшний міжнародний програш України може виглядати, як перестраховка від значно більшого лиха. А окуповані території, який би їм статус не намалювали в Кремлі, ми повернемо. Але бажано, щоб тоді, коли ми самі будемо вирішувати, на яких умовах. І щоб на той час нам вдалося мати владу, яка зможе це зробити не на шкоду, а на користь національним інтересам.

Нагадаємо, Держдума РФ розглянула дві постанови про звернення до президента Володимира Путіна з проханням про визнання “Л/ДНР”.

Джерело: Прямий

КАПІТУЛЯЦІЯ УКРАЇНИ…

Депутат від ОПЗЖ назвав тероборону бандформуванням

"Виступають президент та міністр оборони, що немає жодної війни, що це все нагнітання ситуації. Міноборони РФ заявляє, що військові частини закінчили свої планові навчання. А ми знову створюємо якісь об'єднання. Ми вже проходили це у 2014-15 роках: вони бігали вулицями і віджимали у когось бізнес і самі визначали, хто у них внутрішній ворог. Це бандформування. Інакше я їх не можу назвати", - сказав Шкарівський. Gazeta.ua

Скандал на Нацвідборі. Аліну Паш мали б дискваліфікувати за підробку документів — голова наглядової ради НСТУ

Організаційний комітет Національного відбору на Євробачення 2022 мав би дискваліфікувати переможницю фіналу співачку Аліну Паш та укласти договір з фіналістом, що посів друге місце. Про це заявила голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа. НВ

КОЛОМОЙСЬКИЙ…

"Укрнафта" планує погодити мирову угоду між державою та Коломойським

"Радію щирості Коломойського: "Я симпатизую Зеленському, мене, в принципі, все влаштовує" (13.02.2022). Підозрюю, що особливо олігарха влаштовує поділ "Укрнафти". Завтра "Укрнафта" на зборах акціонерів збирається погодити поділ компанії та мирову угоду між державою та Коломойським", – зазначив він. 5 канал

ВЛАДА уЗЕЛЕНСЬКОГО…

Поки сконцетровані на російських військах, корупціонерів Зеленського рятують - Шабунін

Поки українське суспільство сконцентроване на російських військах, Кабінет міністрів "таємно рятував" корупціонерів, на старті "зносячи" конкурс на директора Національного антикорупційного бюро і "підриваючи" - на керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Gazeta.ua

Укази Зеленського про свята – не те, чого потребує Україна для захисту – Геращенко

«30 років тому Радянський Союз розпався не в останню чергу завдяки тому, що люди втомилися від штучного пафосу радянського агітпропу. А Україна вже більше 30 років тримається на щирому патріотизмі, який ніяк не прив’язаний до висмоктаних з пальця штучних дат. Більш ніж 100 років тому в далекому 1919 році українці підписали День Злуки. І 22 січня ми святкуємо День Соборності, єдності. Але звичайно єдність в серцях має бути щодня», – сказала депутатка. Прямий

Втеча депутатів ОПЗЖ: вони бояться Росії більше нас

Ці люди плюють і на країну, і на виборців, і валять у країни НАТО першими. Главком

Російське громадянство: СБУ перевірить інформацію про заступника голови Харківської обласної ради

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко звернулася до представників Служби безпеки України з проханням перевірити інформацію про те, що її заступник Богдан Мальований має російське громадянство. НВ

Підозрюваний у хабарництві «слуга» Трубіцин вийшов під заставу

За депутата Київської міської ради від фракції «Слуга народу» Владислава Трубіцина, якого підозрюють у хабарництві, внесли визначену судом заставу в майже 15 млн грн. Про це пише «Українська правда» з посиланням на джерело у Вищому антикорупційному суді. Главком

Україна впала в рейтингу економічних свобод: причини

Україна опустилася на три пункти в рейтингу економічних свобод, посівши 130 місце серед 177 держав. Новинарня

Теща нового глави ДСНС купила нерухомості на мільйони – ЗМІ

Теща нового керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій України Сергія Крука Тамара Крицко стала власницею 3 квартир у Рівному та замовила будівництво дорогого котеджного будинку. Українська Правда

Йде до ₴40 за літр. За два тижні вартість бензину та дизпалива на АЗС Львівської області зросла на майже 5%

Вартість пального на WOG А-95 коштує 35,84 грн/л (4 лютого 34,25 грн/л або на 4,64%), А-92 — 34,99 грн/л (4 лютого — 33,50 грн/л або на 4,72%), дизпаливо — 33,84 грн/л (4 лютого — 32,16 грн/л або на 5,22%). НВ

Понад 30 тис. випадків за добу: в Україні досі високий рівень захворюваності на COVID-19

Станом на ранок середи, 16 лютого, протягом доби коронавірус в Україні виявили у 31 513 осіб, зафіксовано 310 летальних випадків, 27 684 пацієнти одужали. Про це повідомляє "24 канал" із посиланням на дані МОЗ. 5 канал

ВІЙНА…

"Поки що ми не бачили жодних свідчень деескалації" – Столтенберг про заяву РФ щодо відведення військ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ознак деескалації з боку РФ у зв'язку з відведенням частини російських військ від кордонів України, поки немає. Він закликав Москву "перестати готуватися до війни" та "відійти від краю прірви". Про це повідомляє Reuters. 5 канал

«Путін поставить знак оклику». Заклик Держдуми визнати «Л/ДНР» — це вже крапка і вихід РФ з Мінських домовленостей — Рахманін

Росія вже вийшла з Мінських домовленостей, коли Держдума закликала президента Володимира Путіна визнати самопроголошені республіки «Л/ДНР», заявив на Радіо НВ народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін. НВ

«Схоже, нарощування продовжується». НАТО поки не бачить відведення Росією військ від кордонів з Україною — Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія продовжує нарощувати свої сили на кордоні з Україною, і ситуація ще далека від відведення значної кількості військ. НВ

Окупанти скинули з безпілотника ВОГ біля Лобачевого та вдарили мінометом по Станиці

“Станом на 11-ту годину ранку поточної доби з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано два порушення режиму припинення вогню, одне з яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. По околицях СТАНИЦІ ЛУГАНСЬКОЇ російські найманці вели вогонь з мінометів калібру 82 мм. Поблизу ЛОБАЧЕВЕ окупанти задіяли безпілотний літальний апарат, за допомогою якого здійснили скидання пострілу ВОГ-17“, – ідеться у зведенні. Новинарня

СБУ затримала розвідника терористів, який тікав від своїх ватажків

Затриманий, який є уродженцем Мирнограду Донецької області збирав інформацію про позиції та переміщення підрозділів ЗСУ в регіоні, повідомляє пресцентр СБУ. Прямий

Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  
Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram